24 Čvn

Akce: Galibi na Řípu

Ahoj!

Každý z vás prchá za hranice své vlasti poznávat kouty země, jiných krajin a jiných kultur.
Co takhle poznat i místo ve své vlasti, ke kterému se váže pověst o Praotci Čechovi? První podzimní výlet s Galibi proto zamíří přímo k bájné hoře, která vlastně ani horou není :o). A i když věřím, že většině z vás jsou vlastenecky vzedmuté city lhostejné, je to vcelku příjemná procházka.

Sraz na Masarakově nádraží přibližně kolem desáté hodiny (během srpna bude upřesněno). Jízdenka se bude kupovat hromadně, počítejte s částkou kolem 150,-Kč (peníze se vyberou ráno před odjezdem). S přestupem ve Vraňanech dojedeme vlakem do Ctiněvsi (nejkratší a nejlevnější cesta vlakem trvá něco přes hodinu), odkud půjdeme po svých na horu Říp – cesta trvá cca 45 minut, na nohy pevnou obuv!

Na vrcholu hory nás čeká rotunda sv. Jiří. Vstup na rotundu si každý zájemce bude hradit sám. Prohlídka trvá 15 minut, ale není podmínkou se jí zúčastnit. Cena za vstup s průvodcem je pro studenty 60,- Kč a dospělého 80,- Kč, bez průvodce je prohlídka rotundy za 30,-Kč jak pro studenty, tak pro dospělé (pozn. rotunda je otevřena 9.00–16.00).
Kromě Rotundy je běžně otevřená i restaurace a bufet, ovšem nikdo vám nezaručí, zda bude ještě v září otevřena, proto si vezměte jídlo a pití raději s sebou. Na hoře strávíme přibližně hodinu a pak se pomaže k vlaku.

Návrat do Prahy bude přibližně 18:00 – 18:30 (dřívější spoj návratu neodpovídá zpáteční levnější jízdence přes Vraňany).

S sebou úsměv, dobrou náladu, elán a energii, do batůžku jídlo, pití a deštník či pláštěnku.

Aktuální informace (přesný čas odjezdu a příjezdu, domluva prohlídky a pod.) najdete v akci na Facebooku.

Těšíme se na všechny…Společně zažijeme víc!

Mates

Upozornění

Účastníci akcí klubu Galibi berou na vědomí, že mohou být ostatními účastníky pořizovány obrazové snímky či obrazové a zvukové záznamy zachycující účastníky. Účastníci souhlasí s bezúplatným pořízením těchto obrazových snímků či obrazových a zvukových záznamů (dále též „záznam“) a souhlasí dále s tím, aby klub Galibi bezúplatně uveřejnil pořízené záznamy, na nichž jsou návštěvníci vyobrazeni, za účelem propagace své činnosti, a to výhradně na webových stránkách klubu Galibi na internetové stránce www.galibi.cz. V případě vyjádření nesouhlasu k dosud uveřejněném záznamu na internetových stránkách klubu www.galibi.cz nechť dotčená osoba neprodleně kontaktuje vedení klubu.